POLAR M450 NABIZ KONTROL SAATİ + GÖĞÜS BANDI

KONNBZPOL262

Yeni ürün

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

1 062,82 TL KDV dahil

1 030,94 TL Havale Fiyatı


Kullanılabilir olduğunda bana bildir

Ürün Detayları

Polar M450 GPS Bisiklet Bilgisayarı

Tüm sürüş stillerini ve hedeflerini desteklemek üzere tasarlanmış bir bisiklet bilgisayarı. Şık ve özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir ve ödediğiniz paranın karşılığını tam anlamıyla verir.

İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAMAK İÇİN TASARLANDI.

DAHA YÜKSEĞİ HEDEFLEYİN

Entegre GPS ve barometreyle tekerlekleri harekete geçirin ve hızınızı, katettiğiniz mesafeyi ve rotanızı izleyin. M450, Başlangıca Geri Dön özelliğiyle eve dönüş yolunuzu kolayca bulmanıza yardımcı olur.

M450'YE SAHİP OLUN

M450 büyük ölçüde özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir. Ekranı istediğiniz verileri gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Kalp atış hızı, hız, tempo veya güç gibi daha fazla bilgi almak için harici Polar Bluetooth® Smart sensörlerini kullanın. Bisikletinizin ve aksesuarlarının görünümüne uyacak renkli bir kapak alın.

KENDİNİZİ TANIYIN

Kondisyon ve Ortostatik Testler, antrenmanınızı optimum seviyeye getirmek için kişiselleştirilmiş yardımın yanı sıra kondisyonunuz ve ilerlemeniz hakkında daha fazla bilgi verir. M450, antrenman yükünüzü ve dinlenme sürenizi ölçerek sınırlarınızı keşfetmenize yardımcı olur.

baslicaozellikler.png

smartcoaching.png

connected.png

teknikozellikler.png

 

EGZERSİZ

Kalp atış hızı

Kalp atış hızı (HR), egzersiz ve egzersiz zorluğuna ilişkin mükemmel bir ölçümdür. İnsan vücudunda kalp atış hızı, vücudun ve ortamın taleplerine uyacak şekilde düzenlenir. Egzersiz zorluğu arttıkça, artan enerji tüketimi ve oksijen alımına uyum sağlamak üzere kalp atış hızı da artar.

Kalp atış hızı dakikadaki kesin kalp atış sayısı (bpm), maksimum kalp atış hızınızın yüzdesi (% HRmax) veya kalp atış hızı rezervinizin yüzdesi (% HRR) olarak belirtilebilir. Egzersiz sırasında kesin kalp atış hızı tek başına çok bilgi sağlamamakla birlikte, HRmax veya HRR ile ilişkili olarak ifade edilip yorumlandığında bireysel egzersiz yoğunluğunu belirler.

Dakikadaki kalp atışı sayınızı belirten kalp atış hızı (ör. 125 bpm) kişisel bir değerdir ve başka kişiye ait bir değerle karşılaştırılamaz. Öte yandan, maksimum kalp atış hızı değerinizin yüzdesi karşılaştırılabilir. Örneğin arkadaşınızın kalp atış hızı değeri bpm olarak sizden daha yüksek olmasına karşın kişisel HRmax yüzdeniz aynı olabilir. Bu, ikinizin de aynı görece egzersiz yoğunluğuna sahip olduğunuz anlamına gelir.

HRmax

Maksimum kalp atış hızı (HRmax), fiziksel güç harcama sırasında dakikadaki en yüksek kalp atış sayısıdır (bpm). HRmax kişisel bir değerdir ve yaşlandıkça biraz azalabilir. Egzersiz yoğunluğunuza ilişkin kişisel referans değerini belirler ve varsayılan kalp atış hızı bölgelerinin ve birçok Polar Akıllı Yönlendirme özelliğinin hesaplanmasında kullanılır.

Yaşa dayalı HRmax, maksimum kalp atış hızınızın kabaca bir tahminidir ve çoğu Polar egzersiz bilgisayarında varsayılan olarak kullanılır. HRmax değerinizi belirlemenin en güvenilir ve emniyetli yolu, maksimum laboratuvar testinde ölçüm yapmaktır.

Kalp Atış Hızı bölgeleri

Egzersizinizin zorluk derecesini kolayca ayarlamanıza ve izlemenize olanak sağlar. Kalp atış hızı bölgelerini kullanarak kalp atış hızına dayalı egzersiz programlarını da takip edebilirsiniz. Varsayılan bölgeler HRmax değerinize dayalıdır.

Farklı egzersiz yoğunluklarının farklı egzersiz kazanımları sağlar. Örneğin hafif yoğunluk temel aerobik dayanıklılığı güçlendirirken, ağır yoğunluk vücudunuzun yüksek yoğunluktaki egzersizi kaldırabilme becerisini ve maksimum oksijen alımınızı geliştirir.

Varsayılan kalp atış hızı bölgeleri, maksimum kalp atış hızı yüzdenize dayalı olarak beş yoğunluk bölgesine ayrılır:

  1. Çok hafif (%50-60 HRmax)
  2. Hafif (%60-70 HRmax)
  3. Orta (%70-80 HRmax)
  4. Ağır (%80-90 HRmax)
  5. Maksimum (%90-100 HRmax)

Bölge limitlerini istediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye Polar Flow web hizmetinden ulaşabilirsiniz.

Hız/Tempo bölgeleri

Hız veya tempoya dayalı olarak egzersizinizin zorluk derecesini kolayca seçmenize ve izlemenize olanak sağlar. Hız/tempo bölgeleri, en ideal sonuçlar için farklı zorluk dereceleri kullanarak egzersizinizi çeşitlendirmenize yardımcı olur. Hız/tempo, örneğin yokuş tırmanmak gibi genellikle temponuzu düşüren, ancak kalp atış hızınızı ve egzersiz yoğunluğunuzu artıran etkinliklerden etkilenir.

Hız/Tempo bölgeleri tıpkı kalp atış hızı bölgeleri gibi çalışır, ancak kalp atış hızının yeni yoğunluk düzeyine ulaşması biraz sürmesine karşın hız/tempo değişime hemen tepki verir. Beş bölge bulunur; varsayılan bölgelerden birini kullanabilirsiniz ancak kendi bölgenizi tanımlamanızı öneririz. Ayrıca, bölgelere dayalı olarak egzersiz hedefleri oluşturabilir ve egzersiz sırasında egzersiz bilgisayarınızın sağladığı rehberlikten yararlanabilirsiniz.

Hız/Tempo bölgeleri koşu, bisiklet, kürek ve kano sporları için desteklenir.

Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere Polar Flow web hizmetinden ulaşabilirsiniz.

Güç bölgeleri

Bisiklet sürme sırasında egzersiz yoğunluğunuzu izlemenize ve egzersizinizden en uygun verimi almanıza yardımcı olur. Güç bölgeleri kesin egzersiz yoğunluğunun doğrudan ölçütü olan güce dayalıdır.

Güç verimi, harici çalışma hızının kesin değeriyken, kalp atış hızı güç verimini oluşturmak için gereken fizyolojik eforun ölçütüdür. Kalp atış hızınızın güç bölgelerine nasıl karşılık geldiğini ve zamanla nasıl değiştiğini görmek, performansınızın nasıl geliştiğini daha iyi anlamanızı sağlar.

Güç bölgelerini kullanmak için Kéo Power Bluetooth® Smart pedal seti ve Polar V800 veya Polar V650 gibi uyumlu bir Bluetooth® Smart özellikli egzersiz cihazı gereklidir. Bu cihazları kullanarak egzersiz seansı sırasında pedallardan gelen güç verilerini görebilirsiniz.

Bölge limitlerini istediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere Polar Flow web hizmetinden ulaşabilirsiniz.

Hedef bölge kilitleme

Belirli bir yoğunlukta egzersiz yapmayı sürdürmenizi sağlar. Hedef bölge kilitleme özelliğiyle, egzersiz seansınız sırasında belirli bir egzersiz bölgesini hedefleyebilir ve kilitleyebilirsiniz. Önceden tanımlı kalp atış hızı/hız/tempo veya güç bölgeleri dışına çıktığınızda egzersiz bilgisayarı sizi görsel ve sesli olarak uyarır.

Hedef bölge belirleme

Egzersiz bilgisayarınızın bölge ekranındaki hareketli bir simge, önceden tanımladığınız veya arzuladığınız hedef bölgede olup olmadığınızı gösterir. Bu özellik istediğiniz yoğunluk/tempo/hız/kadans hedeflerine erişmenize yardımcı olur.

Ortostatik Test

Yoğun, sık egzersiz sonrası nasıl dinlendiğinizi analiz etmek, egzersizinizi optimize etmek ve aşırı egzersizi önlemek için kolay ve güvenilir bir testtir.  Ortostatik Test düzenli testlere dayanan, uzun dönemli izleme amacı taşır.

Kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği, otonom sinir sistemindeki yorgunluk veya aşırı egzersiz gibi rahatsızlıkların iyi bir göstergesidir. Test yapılırken, kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği pasif dinlenme, aktif ayakta durma ve ayakta durma sırasında ölçülür.

Ortostatik test sonuçları, egzersiz kaynaklı yorgunluğun yanı sıra zihinsel stres, uyku, latent hastalık, çevresel değişiklikler (sıcaklık, yükseklik) gibi birçok faktörden etkilenir.

Ortostatik test sonuçlarınızı arkadaşlarınızın sonuçlarıyla karşılaştırmamanız gerektiğini lütfen unutmayın; test sonuçları kişiseldir ve yalnızca sizin için geçerlidir.

Polar Kondisyon Testi

Yalnızca beş dakikada herhangi bir güç harcaması olmadan dinlenirken aerobik kondisyonunuzu ölçer. Testin sonucu olan Polar OwnIndex, maksimum oksijen alımınızı (VO2max) ölçer ve aynı yaş ve cinsiyetteki kişilerle karşılaştırmalı olarak aerobik kondisyon düzeyinizi belirtir.

Test, dinlenme sırasındaki kalp atış hızınızı, kalp atış hızı değişkenliğinizi, cinsiyetinizi, yaşınızı, kilonuzu, boyunuzu ve belirttiğiniz uzun dönem fiziksel etkinliğinizin düzeyini temel alır. Değerinizi nüfus normlarıyla, aynı yaş ve cinsiyetteki kişilerin ortalama değerleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Polar Kondisyon Testi, fiziksel egzersize başlamanız, egzersizi sürdürmeniz veya artırmanız için sizi motive edebilir. Yalnızca egzersiz bilgisayarınıza ve bir kalp atış hızı sensörüne ihtiyacınız olacaktır.

İlerlemeyi takip etmek için testin her zaman aynı koşullar altında gerçekleştirilmesi gerekir. Bu, testin günün aynı saatinde, huzurlu bir ortamda ve hafif bir egzersiz gününü veya dinlenme gününü takiben yapılması gerektiği anlamına gelir.

Akıllı Kalori

Kişisel verilerinize (kilonuz, boyunuz, yaşınız, cinsiyetiniz, HRmax, HRrest, VO2max ve egzersiz/etkinlik yoğunluğunuz) dayalı olarak yakılan kalori miktarını hesaplar. Seansta yapılan spor da spora özel faktör olarak hesaba katılır ve bu, hesaplama doğruluğunu artırır.

Kalp atış hızına dayalı kalori hesabı, kalp atış hızı ölçülürken kullanılır ve bisiklet sürme ve ağırlık kaldırma gibi koşullarda da yakılan kalorileri en hassas şekilde ölçer. Etkinliğe dayalı kalori hesabı, kalp atış hızı olmadığında egzersiz bilgisayarlarında ve etkinlik izleyicilerde kullanılır.

Harcanan toplam enerjiyi (kilokalori, kcal olarak) egzersiz sırasında, seansta harcanan toplam kilokaloriyi egzersiz sonrasında görebilirsiniz. Günlük toplam kalorinizi de takip edebilirsiniz.

Egzersiz Kazanımı

Her egzersiz seansının kondisyonunuza nasıl faydaları olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda egzersizden hemen sonra motive edici geri bildirim sağlar. Egzersiz Kazanımı özelliğiyle, yoğunluğunu ve süresini değiştirerek egzersizinizi daha çeşitli hale getirebilirsiniz.

Egzersiz Kazanımı geri bildirimi, egzersiz yoğunluğuna ve süresine dayalıdır. Her bir yoğunluk bölgesinde ne kadar süre geçirdiğinizi ve ne kadar kalori yaktığınızı gösterir. Her seanstan sonra hızlı bir genel bakış ve daha ayrıntılı geri bildirim almak için egzersiz dosyanızı egzersiz bilgisayarınızdan ya da daha sonra Polar Flow uygulaması veya web hizmetinden kontrol edebilirsiniz.

Egzersiz Yükü

Tek bir kişisel egzersiz seansının yük miktarını ölçer ve örneğin uzun, düşük yoğunluklu bir bisiklet sürme seansı ile kısa, yüksek yoğunluklu bir koşu seansı gibi farklı egzersizlerin yükünü karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Egzersiz Yükü, egzersiz seansının yoğunluğu ve süresine dayalıdır. Bir seansın yoğunluğu kalp atış hızı kullanılarak ölçülür ve yaş, cinsiyet, kilo, VO2max ve egzersiz geçmişi gibi kişisel bilgileriniz de hesaplamayı etkiler.

Güvenilir şekilde ölçerek Polar Flow web hizmetinde ayarlamış olmanız durumunda, aerobik ve anaerobik eşik değerleriniz de hesaplamada kullanılır. Seansta yapılan spor da spora özel faktör olarak hesaba katılır ve bu, hesaplama doğruluğunu artırır.

in Flow web service

Başlangıca Geri Dön

Sizi başlangıç noktanıza en kısa zamanda yönlendirirken (düz çizgi mesafesi) aynı zamanda başlangıç noktanıza kalan mesafeyi de gösterir.

Mesafe

Mesafe (km, mil) birkaç şekilde ayarlanabilir ve ölçülebilir. Egzersiz mesafesi egzersiz boyunca katettiğiniz mesafeyi belirtir. Tur mesafesi bir turun mesafesini belirtir.

Yükseklik, tırmanış/iniş

Bulunduğunuz yüksekliği tespit etmenize ve yükseklikle ilgili koşulları belirlemenize olanak tanır. Mevcut yüksekliğiniz metre/feet olarak ve çıkılan ve inilen mesafe metre/feet olarak gösterilir. Yükseklik ya GPS ya da bir hava basıncı sensörüyle (V800, V650) ölçülür.

Spor profilleri

Spora özel raporlara sahip yüzden fazla Polar sporu arasından egzersizinize uygun sporu seçmenize olanak tanır. Seçtiğiniz spordan, sizin için en değerli bilgileri elde edebilirsiniz.

Tüm spor profilleri belirli bir mantığa dayalıdır ve en yaygın (dayanıklılık) sporlar, kalori ve egzersiz yükü hesaplamasını etkileyen Polar'a özgü çarpanlarla daha iyi hale getirilmiştir.

En sevdiğiniz sporları seçebilir ve ayarlayabilir, Polar Flow web hizmetinde her biri için özel ayarlar tanımlayabilirsiniz. Daha gelişmiş egzersiz bilgisayarlarında, egzersiz sırasında özel görünümler elde edebilir ve egzersiz sırasında kalp atış hızınız ya da yalnızca hız ve mesafe gibi verilerden hangilerini izlemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Kullanıcı tarafından ayarlanabilen egzersiz ekranları

Farklı sporlar için özel görünümlere sahip olmanıza olanak tanır. Polar Flow web hizmetinde, spor profilleri altında egzersiz sırasında kalp atış hızınız ya da yalnızca hız ve mesafe gibi verilerden hangilerini izlemek istediğinizi seçebilirsiniz.

GPS

Dahili GPS birçok dış mekan sporu için hassas hız ve mesafe ölçümü sağlar ve seans sonrası Polar Flow uygulaması ve web hizmetinde rotanızı haritada görmenize olanak tanır.

Hız/Tempo

Hız (km/sa veya mil/sa) GPS, adım sensörü veya bisiklet hızı sensörüyle ölçülür. Hız/tempo egzersiz bölgelerinize dayalı bir hedef de belirleyebilirsiniz. Hızınıza/temponuza ilişkin mevcut, ortalama ve maksimum değerleri de görebilirsiniz.

Tempo (dk/km veya dk/mil), hızınızın değeridir. Tempo genellikle koşu için kullanılır.

Egzersiz hedefleri

Polar Flow web hizmetinde ayrıntılı egzersiz hedefleri oluşturmanıza ve bunları egzersiz günlüğünüze kaydetmenize veya daha sonra kullanmak için favorilere ekleyerek egzersiz cihazınızla senkronize etmenize olanak tanır. Örneğin kalori, süre veya mesafeye dayalı hedefler, yarış temposu hedefleri veya kalp atış hızı ya da hız/tempo rehberiyle aşamalı hedefler oluşturabilirsiniz.

Egzersiz sırasında egzersiz bilgisayarınızda yönergeleri kolayca takip edebilir ve ekranda bölgeyi ve diğer ilgili bilgileri görebilirsiniz. Egzersizinizin hedeflediğiniz gibi devam etmesi için yavaşlamanız ya da hızlanmanız gerektiğinde sesli veya titreşimli bir bildirim de alırsınız.

Egzersiz seansından sonra sonucunuzu analiz ederek Polar Flow web hizmetinde belirlediğiniz hedefle karşılaştırabilirsiniz.

Egzersiz geçmişi

Son egzersiz dosyalarınızı depolar. Bellek kapasitesi ve depolanan egzersiz dosyası sayısı, egzersiz bilgisayarına ve dosyalarda ne tür ve ne miktarda veri (ör. kalp atış hızı, GPS) depolandığına göre farklılık gösterir. Bazı diller de bellek kapasitesini etkiler.

Egzersiz günlüğü

Geçmiş egzersiz ve etkinliklerinizin yanı sıra dört haftalık geçmiş ve gelecek için planlanan egzersiz seanslarınızı kolayca takip etmenizi sağlar. Gösterilen bilgiler arasında egzersiz planları, kişisel egzersiz sonuçları ve testler bulunur.

Polar Flow web hizmetinde günlüğünüzü günlük, haftalık veya aylık görünümde takip edebilirsiniz.

Turlar, manuel

Hareket halindeyken istediğiniz zaman tur atmanızı sağlar.

Turlar, otomatik

Polar Flow web hizmetinde belirli bir süre sıklığı, mesafe veya konuma dayalı olarak otomatik turlarınızı ayarlayın.

Kişisel En İyi Rekor

Egzersiz sırasında kalori, mesafe veya hız/tempo gibi en iyi kişisel rekorlarınızı izler ve kendi rekorunuzu kırdığınızda size egzersiz sonrası bildirimde bulunur.

Gerçek zamanlı VAM

Gerçek zamanlı VAM (ortalama tırmanış hızı), saatte kaç metre tırmandığınızı (dikey olarak saat başına metre) gösterir.

Otomatik durdur/başlat

Otomatik durdur/başlat özelliği etkin olduğunda, egzersiz sırasında durduğunuzda veya hareketlendiğinizde egzersiz bilgisayarınız otomatik olarak kaydı başlatır veya durdurur.

Barometer

KADANS SENSÖRÜ BLUETOOTH® SMART ÖZELLİKLERİ

Kadans

Bluetooth özellikli kablosuz kadans sensörü sayesinde gerçek sürenizi ve tüm bisiklet sürme seansınızın ortalama kadansını ölçer. Kadans sensörünü kullanarak bisiklet tekniğinizi geliştirebilir ve optimum kadansınızı belirleyebilirsiniz.

Kadans sensörü pedal hızınızın yanı sıra dakikadaki dönüş sayısını da ölçer ve böylece, sürüşünüzün etkinliğini önceki sürüşlerinizle karşılaştırabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yaz!

POLAR M450 NABIZ KONTROL SAATİ + GÖĞÜS BANDI

POLAR M450 NABIZ KONTROL SAATİ + GÖĞÜS BANDI

Benzer Ürünler

Taksit Sekmesi

Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 265,71 TL 1 062,82 TL
5 - 212,56 TL 1 062,82 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 265,71 TL 1 062,82 TL
5 - 212,56 TL 1 062,82 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 265,71 TL 1 062,82 TL
5 - 212,56 TL 1 062,82 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 265,71 TL 1 062,82 TL
5 - 212,56 TL 1 062,82 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 115,96 TL 1 115,96 TL
2 - 557,98 TL 1 115,96 TL
3 - 371,99 TL 1 115,96 TL
4 - 278,99 TL 1 115,96 TL
5 - 223,19 TL 1 115,96 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 287,41 TL 1 149,65 TL
5 - 232,76 TL 1 163,79 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL
Aylık Toplam
1 - 1 062,82 TL 1 062,82 TL
2 - 531,41 TL 1 062,82 TL
3 - 354,27 TL 1 062,82 TL
4 - 265,71 TL 1 062,82 TL
5 - 212,56 TL 1 062,82 TL
6 - 196,96 TL 1 181,75 TL
7 - 171,25 TL 1 198,75 TL
8 - 151,85 TL 1 214,80 TL
9 - 136,80 TL 1 231,17 TL

Diğer Kartlar

Bütün banka kartları ve kredi kartları (Visa®, Mastercard®, American Express®) ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.